Bangladeskiej Komisji Energii Atomowej jest jedynym reaktorem jądrowym w kraju. Jest to reaktor badawczy typu zbiornikowego wykorzystywany do szkoleń badań i produkcji izotopów. Neutrony wytwarzane podczas reakcji rozszczepienia są wykorzystywane do prowadzenia różnych badań i prac rozwojowych produkcji radioizotopów badań nieniszczących i innych powiązanych działań. Reaktor jądrowy to system który zawiera i kontroluje długotrwałe łańcuchowe reakcje jądrowe. Reaktory są wykorzystywane do wytwarzania energii elektrycznej poruszania lotniskowców i łodzi podwodnych produkcji izotopów medycznych do obrazowania i leczenia raka oraz do prowadzenia badań.